Новини

Використання VPN програм для доступу до заборонених сайтів, та їх наслідки

 

Шановні абоненти!

В зв’язку зі збільшенням випадків проблем зі швидкістю інтернету через встановлення VPN програм доступу до заборонених сайтів (однокласники, вконтакті, мейл.ру, рамблер.ру та ін.), браузера “Opera” з відповідними плагінами чи інших програм/додатків, попереджуємо, що вказаний спосіб користування погіршує швикість інтернету та є заборонений Законодавством України!

Що таке VPN?

VPN (скорочення від англ. Virtual Private Network — віртуальна приватна мережа) — загальна назва віртуальних приватних мереж, що створюються поверх інших мереж, які мають менший рівень довіри. VPN-тунель, який створюється між двома вузлами, дозволяє приєднаному клієнту бути повноцінним учасником віддаленої мережі і користуватись її сервісами — внутрішніми сайтами, базами, принтерами, політиками виходу в Інтернет. Безпека передавання інформації через загальнодоступні мережі реалізується за допомогою шифрування, внаслідок чого створюється закритий для сторонніх канал обміну інформацією. Технологія VPN дозволяє об’єднати декілька географічно віддалених мереж (або окремих клієнтів) в єдину мережу з використанням для зв’язку між ними непідконтрольних каналів. Багато провайдерів пропонують свої послуги як з організації VPN-мереж для бізнес-клієнтів, так і для виходу в мережу Інтернет. VPN є клієнт-серверною технологією.  Інформацію взято з вікіпедії.

Використання

Найпростішим способом застосування VPN є використання цієї технології для обходу блокувань певних ресурсів, або зберігання анонімності у публічних WIFI – мережах. Увесь трафік буде проходити через сервери вашої локальної робочої мережі або сервери провайдера в якості зашифрованої інформації. З іншого боку, доступ до інтернет-ресурсів відбуватиметься через IP відповідного VPN-сервера. Оскільки трафік у такому випадку робить свого роду гак, прямуючи через велику кількість проміжних ланок, швидкість з’єднання знижується. Також потрібно брати до уваги, що публічними VPN додатками (через умовну безкоштовність) користується велика кількість людей, тому діюче обладнання компанії, яка надає доступ до цього додатку, завжди знаходиться під великим навантаженням.

Популярність в Україні

Причиною популярності VPN  стала заборона російських соцмереж у нашій країні. Таке з’єднання дозволяє майже без перешкод переходити на заблоковані сайти, ніби змінючи ваше місцезнаходження. Але використання публічних VPN додатків не є безпечним! Такого роду додатки можуть збирати інформацію про користувача (приховано, чи явно вказуючи це в в своїх умовах використання, як компенсацію за безкоштовне використання наданого ними сервісу), та використовувати, або перепродавати ці дані третім особам, які вже використовуватимуть їх для своїх цілей (найчастіше це спрямована реклама).

Найчастіше, й найбільш простіше для обходу блокування люди використовують браузер “Opera”, у якому функція VPN є вбудованою.

Якщо Ви бачите в себе в браузері “Opera” синю кнопку з написом “VPN”, тоді рекомендуємо її вимкнути, щоб не наражати себе і свої дані на небезпеку! Для цього натисніть на неї, і перемкніть індикатор стану з “On” на “Off”.

vpnenable

Ми категорично не рекомендуємо користуватися такими додатками, тому що:

  1. При використанні сторонніх додатків знижується швидкість інтернет-з’єднання;
  2. Ви наражаєте себе, і свої дані на небезпеку в інтернеті.

Натомість рекомендуємо переглянути список аналогів заборонених сайтів, якими можна користуватись в Україні.