Інструкції

9 методів покращити сигнал Wi-Fi вдома

Згідно з даними компанії Ofcom, бездротові мережі в квартирах і офісах часто неправильно налаштовані або страждають від “втручання” іншої електроніки, на кшталт радіоняні чи мікрохвильової печі.

Ось наші 9 способів, щоб посилити сигнал вашого Wi-Fi.

1. Придбайте новий маршрутизатор

Якщо маршрутизатор працює на Вас не перший рік, варто задуматись про оновлення пристрою.

Швидкість інтернету

Новітні пристрої дозволять покращити продуктивність вашого інтернет-з’єднання.

2. Переставте маршрутизатор

Деяким це може видатись очевидним, але чим вище – тим краще.

Тож ставте ваш маршрутизатор якнайвище – на верхньому поверсі вашого будинку, зверху на меблях і ближче до середини будинку. І ніколи не ставте його на підлогу, якщо ви хочете мати пристойний сигнал.

3. Змініть канал на маршрутизаторі

Цей трохи більш технічний спосіб, але більшість маршрутизаторів зараз мають дві частоти (за додатковою інформацією зверніться до інструкції для користувача).

Здебільшого більшість маршрутизаторів працюють на частоті 2,4 ГГц, але так само працюють багато інших побутових приладів, таких як мікрохвильові печі, радіоняні, Bluetooth, системи відеоспостереження і бездротові телефони.

Якщо ви зміните частоту на 5 ГГц, то матимете менше перешкод і сильніший сигнал. Ваш сусід, ймовірно, продовжуватиме користуватися частотою 2,4 ГГц, тож ви матимете ще на одну перешкоду менше.

4. Мінімізуйте втручання

Будь-який електричний кабель може спричинити негативні наслідки, якщо він знаходяться на шляху сигналу, – так само, як і металеві двері, алюмінієві заклепки, утеплення стін, вода (акваріуми тощо), дзеркала, галогенні лампи, шафи, цегла, скло і бетон.

5. Оновіть програмне забезпечення

Переконайтеся, що ваш маршрутизатор має останні оновлення.

Актуальне ПЗ роутера дозволить комфортно працювати в інтернеті

Програмне забезпечення постійно вдосконалюється, а новітні смартфони і ноутбуки, вочевидь, будуть підключатися на більш високих швидкостях до Wi-Fi, що має сильніший сигнал.

6. Подумайте про ретранслятори

Ретранслятори покращують наявний сигнал. Для цього можна використовувати старі маршрутизатори, але потрібні певні технічні навички.

Найпростіше – купити ретранслятор. Крім того, якщо у вас старий маршрутизатор з антенами, ви можете купити новіші антени.

7. Захистіть свій Wi-Fi

Якщо вам не подобаються сусіди, або якщо ви просто хочете мати більш захищену мережу, використовуйте інший протокол мережевого захисту – WPA/WPA2 замість WEP (це досить складно, але ви можете просто пошукати модель свого маршрутизатора в інтернеті та інструкції щодо того, як це зробити).

Ви також можете обмежити кількість пристроїв. Знову ж таки в мережі є багато інструкцій для самостійного налаштування.

8. Не рекламуйте свій Wi-Fi

Коли ви шукаєте відкритий Wi-Fi, то зазвичай бачите кілька варіантів (звичайно, залежно від того, де ви живете).

Якщо ваша мережа не буде захищена, інші люди зможуть до неї підключитися.

Ви можете зробити свою мережу приватною за допомогою паролю, але ви також можете ще більше її убезпечити, зайшовши на сторінку адміністрування та знявши відмітку з пункту “Enable SSID Broadcast”.

Після цього більшість людей не буде бачити вашу мережу на своїх пристроях.

9. І якщо все інше не спрацює … візьміть фольгу

Цей спосіб трохи дивакуватий і не має наукового обґрунтування, але, здається, іноді таки працює.

Просто візьміть на кухні трохи фольги і обмотайте нею задню частину маршрутизатора.

Завантажте безкоштовну програму для перевірки сили сигналу Wi-Fi до і після.

Деякі ставлять позаду маршрутизатора інші металеві предмети – від пивних бляшанок до сит чи терок. Їх вибір ми залишаємо на ваш розсуд.